امنیت و کنترل در سیستم‌های اطلاعات مدیریت

چرا امنيت شبكه براي ما مهم است؟ وقتی‌که به تحقيقاتي كه در اين زمينه شده مراجعه می‌کنیم و موارد متعددي را مشاهده می‌کنیم، به خصوص با مثال‌های عيني كه چه ضربه‌هایي می‌زنند، آن‌وقت گفتن ای‌کاش خيلي دير است.

اطلاعات شركت سرمايه آن است. علاوه بر مسائل ديگر، دو خط فكري با هم در نبردند. اولي كه می‌خواهد اطلاعات حفظ شود. دومي كه می‌خواهد به هر قيمت به آن‌ها دسترسي داشته باشد، سرقت كند، دست‌کاری كند. افرادي با تخصص بسيار بالا امنيت شبكه را برنامه‌ریزی می‌کنند، افراد ديگري با همين تخصص در جهت شكستن آن گام برمی‌دارند. امروزه نمی‌توان جدا از شبكه اينترنت فعاليت كرد. از طريق اینترنت انواع و اقسام تهدیدها به شبکه‌های محلي صورت می‌گیرد. چه كنيم كه از اطلاعات خود محافظت كنيم يا در شرايط اضطراري بتوانيم آن‌ها را بازسازي كنيم؟ اين موضوع محور كتاب است. هیچ‌کس نمی‌تواند بگويد من امن هستم، خطر مال ديگران است. خطر بيخ گوش همه است. در اين نبرد كسي پيروز است كه بتواند اطلاعات خود را حفظ كند. تجهيزات كامپيوتر و نرم‌افزارها به‌راحتی با صرف قدري پول قابل جايگزين كردن هستند؛ اما اطلاعات چطور؟

كتاب حاضر كه فصلي از كتابی دانشگاهي جهت تدريس در دانشگاه‌های آمريكاست، به زبان ساده و غير تكنيكي كامپيوتر و با زبان مديريت موضوع را می‌شکافد. خطراتي كه اطلاعات را تهديد می‌کنند، يكي بعد از ديگري برمی‌شمارد. با ذكر مثال هایي موضوع را براي ما ملموس می‌کند سپس راه‌حل می‌دهد و ديد مديران را براي حفظ اطلاعات خود بسيار باز می‌کند كه راحت بتوانند تصميم بگيرند.

كتاب مفيدي است اميدوارم براي شما هم مفيد واقع شود.

موفق و مؤيد باشيد.


افزودن به سبد خرید


بازگشت به صفحه اصلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *