شخصیت‌های مخرب

وقتي به اجبار در زندگي شخصي يا كاري خود با برخي افراد مواجه می‌شویم، انگار خدا این‌ها را آفريده كه ما را اذيت كنند. شخصیت‌های كه برخوردهاي غیرعادی دارند. برخوردهايشان آزاردهنده است. نمی‌توان از آن‌ها احتراز كرد. فاميل است و در مهمانی‌های فاميلي می‌بینیمش، همكار است در محيط كار به اجبار ملاقاتش می‌کنیم. دست بر قضا آن‌ها هم شكار خود را از بين افرادي كه دفاع از خود را بلد نيستند انتخاب می‌کنند و موجبات ناراحتي ما را فراهم می‌کنند.

اين كتاب برخي از اين شخصیت‌ها را به ما می‌شناسد. از زواياي مختلف به اين افراد نگاه می‌کند و شخصيت مخفي آن‌ها را براي ما هويدا می‌کند. سپس ترفند هائي ياد می‌دهد كه به‌راحتی بتوان با اين شخصیت‌ها طرف شد بدون این‌که صدمه ببينيم.

اين افراد مصداق اين ضرب‌المثل‌اند: زهر عقرب نه از ره كين است، اقتضاي طبيعتش اين است. اين افراد واقعاً قصد ندارند ما را اذيت كنند. مثل هر فرد ديگري می‌خواهند كه دوستشان بداريم و دوست داشته شوند؛ اما حركات و رفتارشان آدم را پس می‌زند. كتاب اين نوع آدم‌ها را در چند گروه معرفي می‌کند. ساختار شخصيتي هر يك را به ما نشان می‌دهد. معيارهاي آن‌ها را نشان می‌دهد و پس از بحث از چند زاويه ديگر، ترفندهایی را به ما ياد می‌دهد كه به كمك آن‌ها بتوانيم از پس اين قبيل افراد برآییم و كمترين احساس ناراحتي را در ارتباط با آن‌ها داشته باشيم.

نوع بشر عادت دارد كه از ديگران انتظار داشته باشد همان‌طور با او برخورد شود كه او با ديگران رفتار می‌کند. در اغلب اوقات كارساز است؛ اما شخصیت‌هایی هستند كه متفاوت برخورد می‌کنند. بايد ياد بگيريم كه با آن‌ها برخورد كنيم. نقش اين كتاب همين است.

اميدوارم مطالعه اين كتاب براي شما هم مفيد باشد.

موفق و مؤيد باشيد.


افزودن به سبد خرید


بازگشت به صفحه اصلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *