پروسه قبول مسئوليت جديد مديريت

سؤال اصلي اين است زماني كه در مقابل تصميم‌گيري براي اتخاذ پست جديد مديريتي هستيم، چه نكاتي را بايد در نظر بگيريم تا از كار جديد اطلاع كسب كنيم كه ببينيم اولاً آيا بقول عوام مي‌توانم از پس مأموريت مديريت جديد به‌خوبي برآيم و ثانياً، چگونه عمل كنم تا در اين مأموريت موفق شوم. چه در داخل شركت و پستي جديد، چه در استخدامي جديد.

هر كسي را بهر كاري ساخته‌اند. بايد ديد آيا پست مديريت جديد با شرايط من سازگار است؟ برخورد سطحي ممكن است اين باشد كه اجزاء موقعيت جديد را همانند قطعات فني ارزيابي كنيم كه در همه جا يکسان‌اند؛ اما شرکت‌ها تشكيل شده از يك سري روابط و انسان، بعلاوه ماشين و تكنيك. وقتي‌که از انسان و روابط صحبت مي‌کنيم، هيچ دو واحدي نيست كه با هم يكي باشند. هر واحد، هر شركت يك هويت کاملاً متفاوت از بقيه دارند. بدين ترتيب، قبل از قبول مسئوليت جديد، بايد اطلاع كسب كرد كه با چه پديده‌اي مواجه خواهيم شد. كتاب سرشار از راهنمايي است و نكات ريزي را مطرح مي‌کند تا به کمک آن‌ها بتوانيم از كاري كه مي‌خواهيم به دست‌گيريم، اطلاع كسب كنيم.

در مرحله بعد، حال كه مسئوليت را به دست گرفتيم، چگونه عمل كنيم تا به‌خوبي از عهده كار برآييم؟ چه نكاتي را بايد رعايت كنيم؟ از كجا شروع كنيم؟ و …

يك مثال كوچك. در هر تشكيلاتي، بلااستثناء، شبکه‌هاي غيررسمي بين پرسنل به وجود مي‌آيد. اين طبيعي و انساني هست. هر فردي با يك عده احساس نزديكي بيشتري مي‌کند، علائق مشترك بيشتر از ديگران با هم دارند، چه علائق كاري و چه غير كاري.


افزودن به سبد خرید


بازگشت به صفحه اصلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *