کاربردهای اینترنت و تجارت الکترونیک در ایران

امروز كمتر كسي را می‌توان يافت كه مستقيم و غیرمستقیم با اينترنت کار نکرده باشد. حتي وقتي مجبور می‌شویم كه ثبت‌نام كنيم (براي يارانه، سفرهاي زيارتي و…) حتي افرادي كه خيلي دور از كامپيوتر و اينترنت هستند نیز از آن استفاده می‌کنند. امروزه جزئی جدانشدنی را از زندگي روزمره تشكيل می‌دهد. افراد به دلايل گوناگون و با خواست‌های گوناگون به اينترنت رو می‌آورند. از قضا اين جعبه مارگيري نياز همه را هم برطرف می‌کند. اين اعجاز چيست؟ چه كرده كه این‌همه طرفدار دارد؟ كمتر كسي را مي‌بينيم كه شناخت حتي متوسطي از كاربردهاي اينترنت داشته باشد. هراندازه شناخت ما از اين پديده كه زندگي ما را احاطه كرده است بيشتر باشد، استفاده بيشتري می‌توانیم داشته باشيم.

نقش كتاب حاضر اين است. شما را به اعماق اينترنت می‌برد و این‌که چگونه عمل می‌کند؟ چگونه كارهاي پيچيده را ساده كرده است؟ ساختار آن بر چه پایه‌ای استوار است؟ و هزاران سؤال ديگر. كتاب حاضر به‌طور مستقيم و غیرمستقیم پاسخ‌های سؤالات شما را می‌دهد. آن‌وقت وقتي كسي گفت خط شلوغه، ترافيك سنگينه، پهناي باند كمه براي شما معني پيدا می‌کند. وقتي می‌شنوید سايت هایي را سانسور كردند، مي‌دانيد كه چه کرده‌اند و چه می‌توانند بكنند. وقتي می‌شنوید اينترنت را بسته‌اند و فقط به شکل محدود بازکرده‌اند، يعني چه.

از طرف ديگر، با ذكر مثال‌هایی شما را با كاربردهاي اينترنت در زندگي روزمره و زندگي تجاري آشنا می‌کند و امكاناتي را كه در اختيار می‌گذارد، به ما می‌شناساند. آن‌وقت متوجه می‌شویم كه چرا همه تولیدکنندگان به بازار جهاني نگاه می‌کنند، صرف‌نظر از ميزان توليدشان. جهاني تجارت می‌کنند. اين انقلاب تكنولوژيكي چه بود كه دنيا را تكان داد. پس از خواندن كتاب متوجه اين انقلاب می‌شویم. امروزه علوم هم جهاني شده‌اند. محققان ما به بسياري از تحقيقاتي كه در سرتاسر دنيا انجام‌شده است دسترسي دارند، آن هم با قيمتی بسيار ناچیز.

نقش كتاب شناساندن ابعاد مختلف انقلاب فناوری است. اين كتاب يك فصل از يك كتاب دانشگاهي در آمريكاست كه به زبان ساده و قابل‌درک عموم نوشته شده و از اصطلاحات فني و تكنيكي كه دركش براي همه آسان نباشد، استفاده‌نشده است.

كتاب بسيار مفيدي است. اميدوارم براي شما هم قابل‌استفاده باشد.

موفق و مؤيد باشيد.


افزودن به سبد خرید


بازگشت به صفحه اصلی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *